KOŠIČANIA SA BORIA S NEDOSTATKOM HRÁČOV. GACÍK: KOLEKTÍVNY ŠPORT UPADÁ

Basketbalisti KB Slávie TU Košice odštartovali súboje v Skupine o 1. – 7. miesto I. ligy domácou prehrou 67:76 s Banskou Bystricou. Košičanov od začiatku sezóny trápi nedostatok hráčov, ktorý komplikuje nielen samotné zápasy, ale aj tréningový proces.

Tréner Slávie Juraj Gacík vníma nezáujem o basketbal a celkovo o kolektívny šport ako momentálny obraz spoločnosti. Napriek starostiam s kádrom verí, že sa jeho mužstvu podarí prebojovať medzi najlepšiu štvorku.

Doma podali nemastný-neslaný výkon

Prehra s Banskou Bystricou bola podľa košického lodivoda do značnej miery dôsledkom problémov, s ktorými sa v posledných týždňoch boria.

Nakoľko sme mali na tréningoch veľmi malý počet hráčov, bola naša príprava na zápas sťažená. Prehra bola odrazom našej momentálnej práce na tréningoch, keďže sme vybuchli hlavne strelecky. Súper si do polčasu urobil pohodlný náskok. V druhej časti sme sa ho snažili dohnať, ale už sa nám to nepodarilo,“ povedal Juraj Gacík.

Košičanom chýbalo niekoľko opôr, ktoré by však už v najbližšom zápase mali nastúpiť.

Od začiatku sezóny máme nedostatok hráčov a pokiaľ niekto vypadne z našej základnej zostavy je to hneď cítiť. Tentoraz netrénoval Mišinský pre chorobu celé dva týždne, Tchúr sa v zápase zranil a Monček prišiel po povinnostiach vo Svite, takže aj z toho dôvodu bol náš výkon doma proti Banskej Bystrici nemastný-neslaný. Všetci by už ale v ďalšom zápase mali byť k dispozícii a očakávam, že to bude z našej strany vyzerať podstatne lepšie,“ uviedol Gacík.

Je presvedčený, že majú na viac

Nízky počet hráčov je podľa trénera Gacíka dôsledkom celkového nezáujmu o basketbal.

Žiaľbohu momentálne vnímam nezáujem celkovo o šport a najmä v basketbale je to vidieť. Je to len obraz spoločnosti. Na Slovensku dochádza k úpadku športu a najmä toho kolektívneho. Výsledkom je, že na reprezentačnej úrovni sa naše družstvá prepadávajú do podpriemeru.

V základnej časti obsadili košickí basketbalisti tretiu priečku s ôsmimi výhrami a štyrmi porážkami.

„Aj napriek tomu, že sme trénovali väčšinou len so šiestimi až siedmimi hráčmi boli naše výsledky najmä v začiatku sezóny nad naše očakávania. Pomerne skoro sme si zabezpečili účasť v skupine o 1. – 7. miesto. Osobne som ale presvedčený, že mužstvo má na viac a výsledky neodzrkadľujú našu reálnu silu. Gro tímu tvoria minuloroční dorastenci a príležitosť dostali aj kadeti. Káder je teda značne omladený.“

Entuziazmus zo začiatku sezóny vyprchal

Cieľom Košičanov v hornej skupine je prebojovať sa medzi najlepšiu štvorku.

Na začiatku sezóny som videl u chlapcov zanietenie a entuziazmus, ktorý postupne vyprchal. V súčasnosti hráme to, na čo máme. Chceme sa pobiť o víťazstvá, ale bude to náročné, keďže nepatríme medzi favoritov. Chceme sa popasovať o prvú štvorku, ale uvidíme, ako nám to pôjde,“ skonštatoval Gacík.

Publikované: 30.01.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: fb kbkosice