Zhodnotenie prvej sezóny po rozprávkovom období košického basketbalu.

Po troch rozprávkových sezónach košického basketbalu prišla veľká facka. Otvorená len jedna tribúna a na nej sotva 20 ľudí, otvorený len bočný vstup a atmosféra nulová.
Aj takto vyzerala sezóna býkov v 1. lige. Košičania sa podľa predsezónnych očakávaní dostali do najlepšej šestky, no tam to aj skončilo. Po zbytočných domácich prehrách so Žilinou a Karlovkou sa naše nádeje na turnaj Final 4 skončili.

Sezónu nám v skratke zhodnotili naši hráči Filip Duda a Tomáš Halas.
Filip Duda: „K sezóne len toľko že sme mali na omnoho viac ako toto čo sme predviedli.. hlavne tie zápasy so Žilinou doma, či s Karlovkou. V podstate s každým s kým sme prehrali, sme prehrali veľmi malým rozdielom a to kvôli našim hlúpym chybám.. nemali sme to v hlavách v poriadku ale to nevadí o tomto je práve šport a myslím si že chalani budú pripravený na ďalšiu sezónu, a predvedú omnoho lepšie výkony ako sme predviedli teraz tuto sezónu.. na seba tiež beriem niektoré prehry, totižto na začiatku roka sa mi prihodii nie veľmi pekne veci v mojom osobnom živote tak som to proste nebol ja na tom ihrisku..“

Tomáš Halas: „Keďže mám tu možnosť sa vyjadriť , tak sezónu by som zhodnotil z dvoch hľadísk.
Z osobného hľadiska ju hodnotím veľmi pozitívne. Podarilo sa mi vďaka hosťovaniu z druhej ligy (Tydam UPJŠ KE) prejsť do vyššej súťaže. Dostal som dôveru od trénera Gacíka na oveľa väčšiu minutáž ako som si predstavoval pred sezónou. Zápasy som mal aj štatistikovo lepšie ,ale boli zápasy ,po ktorých by som sa už na ihrisku radšej neukazoval. Podarilo sa mi zlepšiť trojkovú streľbu, čo bolo aj mojim osobným cieľom pred sezónou.
Čo sa týka tímovej práce, túto sezónu sme mali smolu. Do konca jesene sme mali zranených troch kľúčových hráčov. Boli zápasy keď sme vycestovali 6, ale na to sa netreba vyhovárať. Osobne si myslím, že všetko, čomu sa venujeme, je treba robiť na 100%, je to teda o prístupe. Mediálne známy je domaci zápas proti Žiline, ktorá prišla v päť člennom zložení a nakoniec sa radovali z víťazstva. Takýto výkon nemôžeme dopustiť ak sa chceme dostať medzi štyroch najlepších na SVK.
Augustový cieľ dostať sa do hornej šestky súťaže sme splnili, na Final four sme si už nezahrali. Piate miesto je teda, z môjho pohľadu, zaslúžené.“

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *