V šlágri 32. kola hostíme Patriotov z Levíc

Dejiskom šlágra 32. kola Eurovia SBL Ligy bude košická Angels aréna. O osemnástej hodine v nej privítame tabuľkového prenasledovateľa z Levíc.

KB Košice – BK Levickí Patrioti
Angels aréna, sobota 10. februára o 18.00 h
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Michal Perečinský

Čo je dôležité vedieť: Zo sobotňajšieho programu ide o jeden z ťahákov kola. „Býci“ sú na druhom mieste tabuľky s náskokom dvoch víťazstiev práve pred tretími Levicami. Zverenci trénera Miljana Čuroviča ťahajú sériu štyroch výhier za sebou, to posledné nateraz sa zrodilo v Spišskej Novej Vsi, kde triumfovali výsledkom 102:84. Z tabuľkového postavenia tak môže ísť o kľúčový duel. Patrioti zastavili v správnom čase sériu prehier, pred domácim publikom si bez väčších problémov poradili so Žilinou 113:72.

Kto proti komu: Bitka sa môže rozhodovať pod košom, domácej dvojici Svetozar Stamenkovič a Peter Sedmák sa postaví do cesty Boris Bojanovský, Garrick Sims, Milivoje Mijovič a Žarko Djurič.

Čísla, čísla, čísla: Doterajšie stretnutia hovoria jasnou rečou, platí totiž v nich pravidlo „môj dom, môj hrad“. Zmení sa niečo na tomto fakte vo štvrtom meraní síl medzi Košicami a Levicami?

Povedali pred zápasom:

Stanislav Baldovský, hráč Košíc: „Musíme ich zdolať! Levice sú však ťažký oriešok. Dvakrát sme u nich prehrali, majú skúseného trénera a dobrý herný štýl. Na všetkých postoch majú kvalitných hráčov, ale hráme doma, a tak si jednoducho nemôžeme pripustiť nejaké zlyhanie. Bude to pre nás posledný zápas pred pohárom, potom začne reprezentačná pauza. Toto obdobie chceme stráviť v dobrej nálade a základom je preto v sobotu uspieť.“

Milan Žiak, hráč Levíc: „Očakávame ťažký zápas, na ktorý sa zodpovedne pripravujeme. Košice majú doma vysokú úspešnosť streľby, preto bude našim cieľom hrať dobre v obrane a ubrániť ich najlepších strelcov. Do Košíc ideme jednoznačne vyhrať.“

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *