V šlágri 25. kola sa predstavíme na Interi

V šlágri 25. kola Eurovia SBL Ligy sa naši chlapci predstavia už dnes na palubovke majstrovského Interu.

BK Inter Bratislava – KB Košice
HANT aréna, sobota 13. januára o 18.00 h
Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Igor Pipíška
Čo je dôležité vedieť: Jednoznačný ťahák programu 25. kola Eurovia SBL, súboj prvého s druhým. Začneme najskôr pohľadom na domáci celok, ktorý sa v stredu vytrápil na ceste za dvoma bodmi. S viacerými absenciami a zraneniami na to potreboval v Žiline až predĺženie, ale po výsledku 102:94 si pripísal už ôsmu výhru v rade. „Býci“ prišli v krátkom čase o víťaznú sériu a domácu neporaziteľnosť, po sobote môžu prísť aj o druhé miesto v tabuľke. Zverenci trénera Miljana Čuroviča majú na konte dve prehry za sebou, tá zatiaľ posledná sa zrodila doma, kde prehrali s Prievidzou 95:99. Žreb je pre nich neúprosný, v krátkom čase ich čaká tretí náročný duel v rade. O motiváciu by tak mali mať Košičania postarané.

Kto proti komu: Hlavne na rozohrávačských postoch sa črtajú zaujímavé súboje. Inter sa spolieha na veľmi silné duo Aleksandar Vlahovič a Nemanja Barač, hostia na dvojicu Radenko Pilčevič a Rahmon Fletcher.

Čísla, čísla, čísla: Čísla hovoria jasnou rečou, „žlto-čierni“ majú najlepši ofenzívu a defenzívu v súťaži, doma ešte v tejto sezóne neprehrali. Košičania sú tesne za nimi, ale vonku prehrali päť z celkových šiestich prehier v tomto ročníku.

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: „Na zápas s Košicami sa veľmi tešíme, veď sa stretne prvý s druhým tímom tabuľky. Už sa nevieme dočkať!“

Richard Körner, hráč Košíc: „Poznajú sa výborne a kostra tímu je pohromade viac rokov. Hrajú dobrý systém, vedia si posúvať loptu a je ťažké ich zlomiť hlavne na ich palubovke. V prvom rade musíme urobiť rázne kroky, aby sa neopakovali posledné dva zápasy. Určite nechceme prehrať na Interi, ale bude to extrémne ťažký zápas.“

zdroj: basketliga.sk

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *