V predposlednom kole mierime pod Tatry

Základná časť Eurovia SBL Ligy speje do svojho finále a na programe je predposledné kolo. „Býkom“ ide stále o druhé miesto a tým pádom o výhodnejšiu pozíciu v play-off. Aj preto je jasné, že vycestujú do Svitu s odhodlaním zvíťaziť.

Iskra Svit – KB Košice

Iskra aréna, sobota 10. marca o 18.00 h

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Marek Kúkelčík, Lukáš Životský

Čo je potrebné vedieť: Pre „medvede“ aj „býkov“ možno kľúčový duel základnej časti. Pre jeden tím bude mať možno výhra cenu zlata, druhý možno príde o šancu na lepšie umiestnenie. Svit si totiž drží momentálne piate miesto v tabuľke, na ich pozíciu sa s rovnakým početom tlačí Komárno, v ich neprospech však hovorí bilancia zo vzájomných zápasov. Košice sú technicky na druhom mieste, pretože pri neúplnej tabuľke je hlavným kritériom rozdiel v skóre, ale v skutočnosti patrí zverencom trénera Miljana Čuroviča tretia pozícia. S Patriotmi majú totiž horšiu bilanciu z doterajších súbojov v sezóne. Čo však hovorí aktuálna forma? Svit si bez problémov poradil so Žilinou 107:75 a zaznamenal druhú výhru za sebou. Košičania ukončili krátke čakanie na výhru, oslabený Inter doma zdolali 85:71.

Kto proti komu: Pravdepodobne kľúčové súboje sa budú odohrávať pod košom, za domácu stranu v tomto priestore hrá Pavol Lošonský či Vladimir Ivelja. Hostia sa spoliehajú na služby Svetozara Stamenkoviča s Petrom Sedmákom.

Čísla, čísla, čísla: Košice si držia primát najofenzívnejšieho družstva v lige, okrem toho vyhrali proti Svitu všetky tri doterajšie stretnutia.

Povedali pred zápasom:

Michal Madzin, tréner Svitu: „Čaká nás ťažký súper povzbudený víťazstvom nad Interom. Bude to určite veľmi motivujúce. Potrebujeme však uť takýto zápas, lebo nám určite odhalí veci, na ktorých musíme ešte pred play off popracovať. Verím, že bude plná hala a že si zápas užijeme spolu s fanúšikmi.“

Richard Körner, hráč Košíc: „Máme pred sebou ťažké dva zápasy a našim cieľom je získať druhé miesto v základnej časti. Ľahké to však nebude. Vo Svite sa hrá veľmi ťažko. Je to nevyspytateľný súper, ktorý dokáže zahrať vynikajúco a inokedy nemá svoj deň. My sa však nemáme za čo skrývať a určite tam pôjdeme s úmyslom vyhrať.“ 

Zdroj: basketliga.sk

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *