Prezident Sabol ocenil zlatých kadetov

IMG_5029
6. jún 2017

“Áčku sa to nepodarilo, no vďaka vám je naša sezóna predsa len zlatá. Ja vám za to chlapci ďakujem,” privítal prezident KB Košice František Sabol na pondelkovej slávnostnej večeri v Krčme Letná členov zlatého tímu kadetov.

“Chlapci ma naozaj veľmi potešili. Všetci nám vraveli, že budeme končiť a v Košiciach nebude mužský basketbal. My však chceme naopak podporovať deti a vychovávať si vlastných hráčov. Kadeti získali pre značku KB Košice prvý majstrovský titul a ďakujem hráčom, trénerom i rodičom, ktorí sa o nich starajú,” vyslovil sa prezident Sabol, ktorý odmenil zlatých “býčkov” okrem štvorchodovej večere aj darčekom v podobe špičkových slúchadiel. Kapitán tímu Martin Baron mu na oplátku venoval zlatý pohár a medailu.

“Môj syn má zo zlatej medaily na krku vždy veľkú radosť a ja vnímam tento titul rovnako, ako keby ho získali muži. Som totiž prezidentom celého klubu. Naozaj som veľmi rád. Chceme pracovať koncepčne a uvažujeme o nasadení juniorského tímu do mužskej prvej ligy. Jednoducho nechceme ísť cestou nákupov zahraničných hráčov bez vzťahu k mestu. Chceme si vychovať vlastných hráčov. Verím, že z nich vychováme charakternejších borcov ako bol napríklad náš kapitán Michal Baťka. Dali sme mu serióznu ponuku na zotrvanie v klube, ale on nám vravel, že ešte čaká na zahraničie. A napokon zakotvil u konkurencie. Nielen on, ale celkovo až osem z desiatich hráčov požadovali pred novou sezónou vyššie platové podmienky ako mali naposledy. A to aj napriek nesplnenému cieľu, ktorým bolo finále. Ja som sa nikdy v živote vydierať nenechal a na tom sa nič nezmení ani teraz,” zdôraznil F. Sabol.

Načrtnutá myšlienka vytvorenia juniorského tímu, ktorý by hrával v prvej lige, predstavuje skvelú ideu aj podľa skúseného trénera Jozefa Rešetára.

“Veľmi by to pomohlo zisku herných skúseností a zároveň by to otvorilo priestor pre chlapcov, ktorí budú končiť v juniorke a budú sa potrebovať aklimatizovať v mužskom basketbale,” skonštatoval kormidelník, ktorý mal spoločne s trénerom Bohumilom Budzákom hlavný podiel na zlatom úspechu kadetov KB Košice.

“Až sedem hráčov z tohto tímu hrávalo v juniorke. To je z výhľadom do budúcnosti veľmi dobré,” upozornil Rešetár. “Našim hlavným cieľom je dodať chlapcov, ktorí by mohli hrať aj za A-tím KB Košice. Tento titul svedčí o tom, že potenciál tu je. Tréningové podmienky sme mali vytvorené veľmi slušné a ja som preto presvedčený o tom, že do dvoch, troch rokov, budeme schopní dodať niekoľko hráčov pre seniorský tím Košíc. Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať titul a pán prezident Sabol ich takto podporuje. Ak chceme mať slovenskú a nie balkánsku ligu, tak musíme vychovávať vlastných basketbalistov.”

Talent košickej basketbalovej mládeži nechýba, to podstatné však majú zlatí chlapci stále iba pred sebou. Jozef Rešetár to veľmi dobre vie a v tejto súvislosti apeluje na ich tréningovú morálku a prístup k basketbalu.

“Podstatné je neklesať na duchu. Medzi mládežníkmi prevláda názor – aj tak nedostanem šancu medzi mužmi. My sa ich snažíme presvedčiť o tom, že to možné je. Potrebujú však pracovať a pracovať. Keď sa totiž vrátim do 80-tych rokov, tak vtedy sme v rámci strediska vrcholového športu trénovali s dievčatami dvakrát toľko. A výsledkom bol titul majstrov Československa bez jedinej prehry. Poctivá práca prináša výsledky a netreba sa jej vyhýbať. Nechcem menovať, ale nám sa bohužiaľ stalo aj to, že nám skončili hráči zo športového gymnázia. A ich argumentom bolo, že nebudú toľko trénovať. Verím, že títo chlapci pôjdu za svojim cieľom a jedného dňa budú rozdávať radosť košickým fanúšikom,” dodal Jozef Rešetár.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kategórie noviniek