O našom klube

Basketbalový klub JF Košice vznikol v roku 2015 ako Občianské združenie , ktoré bolo pokračovateľom basketbalového klubu ESPRIT Košice , ktorý sa vybojoval v sezóne 2014/2015 víťazstvom v 1. lige právo účasti v SBL lige.

Sídlom klubu a zároveň kancelária je v administratívnej bude pri Angels Aréne na ulici Pri Jazdiarni 1 v Košiciach. Okrem družstva mužov, ktoré štartujú v Eurovia SBL lige pod názvom Klub býkov /KB/ Košice, sa klub stará aj o mládež a to konkrétne o družstvá Juniorov , ktorý svoje zápasy hrávajú v telocvični na ulici B.Nemcovej, a kadetov, ktorý majú svoje domovské pôsobisko v hale pri Hotelovej Akadémií na ulici Južná trieda v Košiciach. Okrem týchto družstiev má klub záujem aj o  výchovu budúcich basketbalistov v nižších kategóriách  a preto úzko spolupracuje s mládežníckym klubom RIM basket s.r.o. V minulosti mal klub spoluprácu aj basketbalovým klubom KAC Jednota Košice.
Všetci v klube  JF Košice veria, že košický  mužský basketbal si v meste ale aj na slovensku   nájde svoje pevné miesto a bude lákať mladú generáciu do svojich radov alebo do klubov s ktorými spolupracuje.

Prezidentom klubu je pán Doc. MUDr. František Sabol PhD, MPH, bez ktorého by tento projekt nikdy neuzrel svelo sveta.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *