Nečakaná prehra košických basketbalistov, Tchúra zabíja cestovanie

Basketbalisti KB Slávia TU Košice odštartovali novú prvoligovú sezónu výborne a pred nedeľňajším súbojom proti Academicu Žilina sa mohli pýšiť výbornou bilanciou 5-1. Súper spod Dubňa mal naopak na svojom konte iba dve víťazstvá a očakával sa tak ďalší víťazný zápis zverencov trénera Juraja Gacíka.

Košičanom to však od úvodu nepadalo, zatiaľ čo hostia premieňali aj ťažké strely. Domáci sa tak dostali do dvadsaťbodového manka, ktoré dokázali v druhom polčase už iba znížiť.

„Tá naša streľba bola žalostná. Zvonku nám tam nepadlo asi nič a ani ja osobne som sa nevedel chytiť. Bola to strelecká mizéria a pritom mal byť tento zápas určite náš,“ skonštatoval po prehre 64:72 Filip Tchúr.

Akademici spod Dubňa sa tak stávajú nočnou morou Slávistov. Pamätné je totiž aj vlaňajšie víťazstvo Žilinčanov, ktorí pricestovali do metropoly východu s piatimi hráčmi a vyhrali aj napriek tomu, že po prvom polčase prehrávali o dvadsať bodov.

„Čo k tomu povedať? Prehrali sme si to jednoznačne v obrane. Síce sa nám nedarilo strelecky, ale od takého súpera nemôžeme dostať 72 bodov,“ podotkol Tchúr upozorňujúc na fakt, že v prvom vzájomnom súboji vyhrali „býci“ pod Dubňom hladko 97:76.

To, že išlo o prekvapenie, priznal po stretnutí aj žilinský rozohrávač Branislav Koczkáš. „Vyhrať chceme vždy, ale uvedomovali sme si naše tabuľkové postavenie a možnosti. Nemali sme teda veľké oči. Vychádzala nám streľba, mali sme aj šťastie a napokon je na svete prekvapenie.“

Zatiaľ čo v minulej sezóne predstavovala prehra s Academicom negatívny zlom košickej sezóny, tentoraz si žlto-červení nič podobné nepripúšťajú.

„O týždeň hostíme Prešov a verím, že sa vrátime na víťaznú cestu. Sezóna sa totiž zatiaľ vyvíja veľmi pozitívne a tento výbuch musíme hodiť za hlavu. Našim cieľom je jednoznačne postup do final four a boj o medaily,“ upozornil Tchúr, ktorý zbiera popri hre v prvej lige aj extraligové skúsenosti v drese Spišskej Novej Vsi. „Cením si túto možnosť, aj keď tam hrávam pomenej. Najťažšie je však to cestovanie medzi Spišskou a Košicami. Trénujem na Spiši a to cestovanie ma teda zabíja.“

Najbližší domáci zápas odohrajú Košičania už v nedeľu 24. novembra, keď privítajú prešovský Akademik, ktorý je zároveň B-tímom Iskry Svit.

KB Slávia TU Košice – Academic ŽU Žilina 64:72 (25:41)

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *