Mám tu nedokončenú prácu, vyhlásil Pilčevič po návrate do Košíc

Rozohrávač Radenko Pilčevič patril medzi najväčšie ozdoby uplynulej sezóny Eurovia SBL Ligy. V tíme Býkov predvádzal parádne výkony a patril medzi najvyťažovanejších hráčov tímu. Aj tento fakt sa však napokon podpísal pod únavové zranenie, ktoré ho vyradilo z hry a obralo o ideálnu formu pred kľúčovou fázou sezóny.

Počas letného obdobia sa rozhodol reflektovať ponuku nemeckej Jeny, no v súboji štvrtého kola proti Spišskej Novej Vsi už vybehne na palubovku Angels arény opäť ako dirigent hry Klubu Býkov Košice.

Radenko, prečo si sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v Jene?

Nepáčila sa mi moja tamojšia situácia. Hrával som totiž veľmi málo a pôvodná dohoda medzi mnou a trénerom bola iná. Hrával som desať minút na zápas a cítil som, že mám na viac. Napríklad v poslednom súboji som bol napriek malej minutáži z pohľadu efektivity najlepším hráčom tímu. S trénerom som mal rozhovor po prvom zápase a vravel mi, že niečo zmení. Nezmenilo sa však nič a to ani po druhom a treťom zápase. Rozhodol som sa teda odísť.

Boli následne Košice tvojou prvou voľbou?

Jednoznačne. Ja by som v Košiciach zotrval rád aj po minulej sezóne, no prišla ponuka zo zvučnej ligy a to bola výzva. Nemecká bundesliga patrí medzi päť, šesť najlepších súťaží Európy a to sa jednoducho neodmieta.

Chýbalo ti v Nemecku niečo z Košíc?

Ľudia. Ľudia tu sú úplne iní ako v Nemecku. Ľudia tam sú uzatvorení a vzťahy sa tam nevytvárajú tak ľahko ako tu. Je to jednoducho iná mentalita a v Nemecku to bolo také chladné.

Preč z Košíc si bol napokon len pár mesiacov. V šatni však ostali iba dvaja hráči z uplynulej sezóny a pripraviť sa tak musíš pripraviť na nové mužstvo. Sledoval si Býkov na diaľku?

Samozrejme. Áno, je pravdou, že tím je v podstate úplne nový. Viem však, že ciele ostali rovnaké ako vlani.

Vlaňajšia sezóna bola parádna, no jej záver bol dosť trpký. Cítiš, že tu máš nedokončenú prácu?

Áno, presne tak to vnímam. V polovici januára som sa zranil a chýbal som nejakých šesť týždňov. Dostať sa do ideálnej formy bolo potom veľmi náročné a nedopadlo to podľa našich predstáv. Teraz som však opäť zdravý a pripravený pomôcť Košiciam. To, čo sme nedotiahli do konca s predošlým tímom, chceme dotiahnuť teraz.

Ako vlastne spomínaš na predošlú sezónu?

Samotná sezóna bola dobrá, no jej záver bol veľmi zlý. Nehrali sme tam svoju hru a celé play-off bolo veľmi rozpačité. Už proti Handlovej sme stratili iskru a proti Komárnu sme hrali vyložene zle.

Na striedačku Býkov prišiel v lete srbský tréner Miljan Čurovič. Ako to vnímaš v pozícii jeho krajana?

Zatiaľ sme sa stretávali iba ako súperi a toto bude naša prvá spolupráca. Viem však, že je to veľmi úspešný tréner a na Slovensku získal už tri majstrovské tituly. Jeden ako hráč a dva potom ako tréner Komárna a Prievidze. Má teda potrebné skúsenosti a vie, ako sa získavajú tituly.

Na tvojom poste hráva Rahmon Fletcher. Nehrozí boj dvoch kohútov na jednom smetisku?

To si nemyslím. Je v poriadku, ak má mužstvo dvoch rozohrávačov, na ktorých môže rozložiť zaťaženie. Sezóna je intenzívna a pre tím je veľmi výhodné rozložiť záťaž na viacerých hráčov. Raz môže potiahnuť jeden, potom druhý. Ak pre súperov je to signál, že sa im nestačí sústrediť na jedného hráča.

V Košiciach si sa stal vlani otcom. Plánuješ tu rozšíriť rodinku ešte viac?

Áno, otcom som sa stal v decembri a som rád, že prvé narodeniny synčeka oslávime opäť v Košiciach. Teraz sme tu všetci spolu a budem sa tak môcť oprieť o rodinnú pohodu. V budúcnosti plánujeme určite aj druhého potomka a uvidíme, či sa tak stane opäť v Košiciach.

Kedy ťa uvidíme na palubovke v žlto-červenom drese?

Malo by sa tak stať túto sobotu proti Spišskej Novej Vsi. V piatok si zatrénujem s tímom a ideme do toho.

Čurovič: Takáto príležitosť sa neodmieta

Príležitosť na angažovanie overeného rozohrávača potešila i trénera Miljana Čuroviča.

„Keď som proti nemu nastupoval v pozícii súpera, tak išlo vždy o hráča, na ktorého sme si museli dávať najväčší pozor. Dokáže skórovať i hrať pre tím. Akonáhle sa teda ukázala možnosť angažovania Radenka, tak sme neváhali ani chvíľu. My sme s ním boli v kontakte po celý čas a som rád, že sme využili šancu na zisk takého kvalitného hráča. Je to skúsený a inteligentný basketbalista, ktorý dokáže prijať svoju rolu v tíme. Z jeho príchodu tak mám veľkú radosť,“ vyslovil sa tréner KB Košice na margo staronovej posily.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *