Leško verí, že v stredu bude padať hala

Po úvodnom víťazstve v Tekove utrpeli basketbalisti KB Košice dve finálové prehry. Jednu tesnejšiu ako druhú. Stav 1:2 je preto síce nepriaznivý, no zďaleka nie zúfalý. Práve naopak, všetko je stále otvorené.

„Opäť sa potvrdilo, že je to veľmi vyrovnaná séria. Bodový rozdiel bol počas celého priebehu zápasu veľmi nízky a vyvrcholilo to vo štvrtej štvrtine. Vymieňali sme si vedenie a rozhodoval každý kôš. V závere im tá veľká strela spadla a nám nie. Nevravím, že vyhral šťastnejší, ale rozhodovali detaily,“ vracia sa k poslednému zápasu v Leviciach športový manažér a asistent trénera Richard Leško.

Sobotňajšiu prehru už hodili „býci“ za hlavy a teraz robia všetko preto, aby cestovali na ďalší výjazd do Levíc za vyrovnaného stavu.

„Je to tak. Nič sa nedeje. Potrebujeme si postrážiť domácu palubovku a budeme mať ešte dva pokusy na víťazstvo v Leviciach. Tešíme sa na stredu, na našich fanúšikov a tešíme sa na samotný zápas,“ popísal aktuálnu atmosféru v šatni Leško.

Predošlý zápas série hraný v Angels aréne ukázal, že Košičania dokážu zaplniť halu aj pri plnom vstupnom, no vedenie sa napriek tomu rozhodlo vykonať ústretový krok. Podobne ako v sérii proti Interu, aj tentoraz bude vstupné zdarma.

„Ľudia ukázali, že sme pobláznili Košice mužským basketbalom. Diváci si užili skvelé semifinále proti Interu. Teraz tu máme finále a ide tak o vrchol sezóny. Aj preto veríme, že príde plný dom, ktorý vytvorí takú atmosféru, že bude padať hala,“ pousmial sa športový manažér KB Košice.

Od samotného zápasu očakáva ďalší vyrovnaný súboj nervov. „Súperi sa už poznajú od A do Z. Ťažko vymyslieť niečo, čím by sme mohli zásadne prekvapiť. Stále však čakáme na lepšie výkony zo strany niektorých hráčov. Vieme, že play-off a finále je aj o psychickom tlaku, ale máme rezervy. Verím preto, že celý tím zapne naplno a výsledkom bude víťazstvo.“

Štvrtý finálový zápas medzi KB Košice a Levickými Patriotmi začne v stredu v Angels aréne o 18.00.

 

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *