Körner verí, že s pomocou fanúšikov bude séria vyrovnaná

Po troch finálových zápasoch vedú levickí Patrioti 2:1, no séria sa vracia do Košíc a „býci“ plánujú ukázať silu svojich rohov. Pod košmi Angels arény prehrali v play-off iba jediný zápas a kapitán Richard Körner je presvedčený o tom, že išlo o posledné domáce zakopnutie v tejto sezóne.

„Cieľ je jasný – ideme vyrovnať sériu! Všetky zápasy boli veľmi tesné a my sme odohrali dve veľmi vyrovnané stretnutia aj pod ich košmi. Ukázali sme, že dokážeme hrať aj tam a doma si veríme určite ešte viac,“ konštatuje Rišo Körner.

Košičania cítia, že kvalitatívne na Levice majú a obe finálové prehry boli tesné. S kúskom šťastia mohol byť stav série opačný.

„Potrebujeme sa lepšie koncentrovať na detaily, ktoré nám diktuje tréner. Pozor si musíme dať na začiatky zápasov, pretože nie je príjemné doťahovať stratu. Musíme hrať s energiou a hrať to, čo sme hrali celú sezónu. Jednoducho svoju hru,“ hovorí kapitán KB Košice.

Z pohľadu taktiky už zrejme tréneri nič revolučné nevymyslia a podstatné tak bude to, kto zrealizuje naplánované veci lepšie.

„Po toľkých zápasoch sa už súperi dobre poznajú. Bude to o charaktere, vôli po víťazstve a o tom, či zvládneme jednotlivé detaily lepšie ako súper,“ myslí si Richard Körner, podľa ktorého by mala byť dôležitým tromfom „býkov“ atmosféra v Angels aréne. Vstupné bude opäť zdarma, no druhý finálový duel ukázal, že Košičania dokážu zaplniť halu bez ohľadu na to, či si za to musia zaplatiť, alebo nie. „Bude to neskutočne dôležité! Atmosféra dodáva sebavedomie a tlačí nás dopredu. Tešíme sa teda na našich fanúšikov a veríme, že nám pomôžu k víťazstvu.“

Štvrtý finálový duel medzi KB Košice a Levickými Patriotmi začne v Angels aréne v stredu o 18.00.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *