Kapitán verí, že to pôjde aj bez šťastného čísla

Po presvedčivom triumfe nad Spišskou Novou Vsou čakala v piatok podvečer basketbalistov KB Košice prvá veľká výzva prípravného obdobia. Do Angels arény pricestovala rumunská Craiova vedená izraelským trénerom Ramim Hadarom a prešpikovaná hráčmi z USA. Najväčšie starosti však napokon robil Býkom Chorvát Ivan Siriščevič, ktorý sa stal s 23 bodmi najlepším strelcom zápasu.

Ako sa však už v basketbale neraz potvrdilo, o výsledkoch nerozhodujú individuálne, ale tímové výkony. A práve v tomto smere mali navrch zverenci Miljana Čuroviča.

„Vyhrali sme a to je základ. Iste, boli tam aj výpadky, ale proti vynikajúcemu súperovi sme odohrali dobrý zápas. Päť hráčov dosiahlo cez desať bodov, dobre sme si posúvali loptu a som teda rád,“ skonštatoval po svojej kapitánskej premiére v košickom drese Richard Körner.

Po vydarenej prvej štvrtine viedli Košičania o osem bodov, do kabín sa už však vracali za nerozhodného stavu. Preťahovačka o každý bodík pokračovala až do záverečnej štvrtiny, kedy ukázali presnú ruku spoza trojkového oblúka Američania Eric Palm a Rahmon Fletcher.

„Celý zápas nám tie trojky nepadali. Inak to nemusela byť taká dráma. Našťastie to prišlo v pravý čas a víťazstvo sme strhli na svoju stranu,“ pokračoval košický krídelník. Spoločne so spoluhráčmi si v sobotu plánuje pozrieť zápas Craiova – Šopron (17:00) a v nedeľu sa potom pokúsia o podobný výsledok. „Určite si ten zápas pozrieme a naskautujeme si súpera. Pred zápasom proti Craiove sme to mali ťažšie, pretože sme ju nemali šancu spoznať. Jedno je isté, vyhrať chceme každý zápas. S tým teda pôjdeme aj do zápasu proti Šopronu.“

Fanúšikovia Körnera ho vždy poznali ako nositeľa čísla 11. Na chrbte žlto-červeného dresu však teraz nosí dvadsiatku.

„Jedenástka je moje šťastné číslo a tak mi bude trochu chýbať,“ priznal Körner.Zmena je však život. Možno sa mi bude dariť s dvadsiatkou ešte viac. Uvidíme.“

Obnovenú košickú premiéru pokrstil ôsmimi bodmi, štyrmi doskokmi a tromi asistenciami. Po doliečení zranenia členka bol v prvom rade rád, že sa mohol konečne ukázať domácim priaznivcom.

„Po desiatich rokoch som konečne doma a musím priznať, že mi to už chýbalo. Teší ma, že som tu našiel kvalitný tím plný kvalitných hráčov. Základom je samozrejme skĺbiť to do jedného celku, pretože výborní hráči majú tendenciu chcieť sa ukázať. V basketbale však musia pracovať všetci pre tím a v tomto je náš tréner vynikajúci. Dokáže skrotiť či usmerniť individuality, ktoré potom nenaháňajú štatistiky, ale víťazstvá,“ zdôraznil kapitán KB Košice. V otázke cieľov a ambícií pre novú sezónu sa vyjadril pokorným tónom: „Každý kto basketbalu rozumie vidí, že je tu silný tím. Cesta k úspechu je ale dlhá a netreba mať vopred silácke reči. Všetko sa ukáže na palubovke. Ak budeme hrať tímový basketbal, tak by to malo byť fajn.“

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *