Dvere do áčka nám nikto nezatvára, uvedomuje si kapitán zlatých kadetov

IMG_5039
7. jún 2017

Pondelková slávnostná večera vedenia KB Košice s kompletným tímom kadetov predstavovala veľmi príjemnú bodku za sezónou 2016-17. Išlo totiž o bodku zlatú a zverenci trénera Bohumila Budzáka odovzdali do klubovej vitríny prvú majstrovskú trofej. Okrem nej venoval kapitán tímu Martin Baron prezidentovi klubu Františkovi Sabolovi aj zlatú medailu.

“V prvom rade sa chcem pánovi prezidentovi veľmi poďakovať za toto pozvanie. Pre nás všetkých je to česť a sme radi, že ocenil náš výsledok. Hlavne ten darček nás určite prekvapil,” netajil radosť z darovaných slúchadiel kapitán kadetov KB Košice.

Mladí “Býci” priviezli zlatú trofej z finálového turnaja v Považskej Bystrici, v rámci ktorého zaznamenali dve suverénne víťazstvá a jednu tesnú prehru o dva body. Ich sezóna po vlažnom štarte postupne gradovala a tú najlepšiu formu mali presne v správny čas.

“Začalo sa to zle,” priznal Baron. “Prehrali sme hneď prvý zápas s Michalovcami. Treba priznať, že na ten zápas sme neboli dostatočne pripravení a nemali sme dostatok hráčov. Potom prišlo pár zbytočných prehier vonku a tým pádom sme napokon nevyhrali základnú časť a nemohli sme doma usporiadať finálový turnaj. Možno to však bolo aj dobre, pretože Považská Bystrica napokon doplatila práve na domáci tlak. Napokon sme sa tešili my a zisk titulu je pre nás všetkých určite najväčší úspech doterajších kariér.”

Koniec dobrý, všetko dobré. Zisk titulu nabil mladých basketbalistov novou motiváciou a túžbou dosahovať ďalšie úspechy. Cieľom je najvyšším je pochopiteľne zisk miesta v prvom tíme KB Košice.

“Vieme, že je to veľmi ťažké. Každý z nás musí v prvom rade makať a potom sa uvidí. Možné je všetko a myslím si, že dvere pred nami nikto nezatvára,” zamyslel sa M. Baron.

Po zisku titulu dostali košickí kadeti od trénerov týždeň voľna, no teraz sa už pomaličky začnú pripravovať na novú sezónu. “Radi by sme bojovali opäť o najvyššie pozície,” dodal kapitán majstrovského tímu Martin Baron v súvislosti s najbližším cieľom.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kategórie noviniek