Čaká nás tretí zápas v Bratislave

Po dvoch stretnutiach majú obe semifinálové série zhodný stav 1:1 na zápasy. Tretie zápasy teda naklonia misky váh opäť na jednu, či druhú stranu. Okrúhle tridsiate narodeniny dnes oslavuje Pedja Stamenkovič, verme teda, že bude cesta domov veselá.

BK Inter Bratislava – KB Košice

/stav série – 1:1/

Hant aréna, sobota 14. apríla o 18.00 h

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska, Igor Pipíška

Čo je potrebné vedieť: Košice to v tomto ročníku doma na Inter vedia, ani v jednom zo štyroch prípadoch totiž neodchádzali „žlto-čierni“ z Angels arény víťazne. Vyrovnanie série je pre „býkov“ o to cennejšie, keďže sa hralo o deň skôr, preto bol aj menší priestor na oddych pre zverencov trénera Miljana Čuroviča. Triumf sa však nerodil ľahko, dôležitá bola koncovka druhej a začiatok tretej štvrtiny. V tejto fáze otočili zápas na svoju stranu a napokon ho doviedli aj do víťazného konca. Inter opäť doplatil na veľké množstvo faulov, v záverečných minútach tiež prišlo z ich strany až príliš veľké množstvo nevynútených chýb. Po jednoznačnom vstupe do série, sa tak sily a stav série vyrovnali.

Kto proti komu: Obrane Interu robili veľké problémy hlavne Svetozar Stamenkovič a Peter Sedmák. Ustráži si obrana Interu lepšie priestor pod košom v domácom zápase?

Čísla, čísla, čísla: Zverenci trénera Olivera Vidina nemôžu púšťať súpera k toľkým trestným hodom, kľúčom tak môže byť väčšia disciplína. Priestor na zlepšenie je aj v znížení počtu stratených lôpt či v kolektívnejšom poňatí hry.

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: „Po utorkovej prehre očakávam tú správnu reakciu mojich zverencov. Kým v predchádzajúcom zápase sme nehrali po celý zápas sústredene, teraz očakávam koncentrovaný výkon a verím, že ukážeme, že máme na to byť úspešní v stretnutí i celej sérii.“

Igor Marič, hráč Košíc: „Opäť si pozrieme chyby na videu, pripravíme sa a určite skúsime zabojovať o víťazstvo aj v Bratislave. Je to séria dvoch vyrovnaných tímov a dôležité teda opäť bude to, kto zvládne lepšie celých štyridsať minút. Určite by sme radi zabojovali o víťazstvo.“

Zdroj: basketliga.sk

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *