Čaká nás boj o návrat série do Košíc

Finálová séria SBL graduje, už v nedeľu môžeme spoznať nového majstra. Levice vedú nad Košicami 3:1 a majú šancu rozhodnúť na domácej palubovke.

Finále charakterizuje nesmierna vyrovnanosť. V každom zo štyroch zápasov priniesla rozhodnutie až posledná minúta. Stalo sa tak aj vo štvrtom zápase, v priebehu ktorého Levičania viedli aj o 21 bodov.

Levický Milan Žiak a košický Peter Sedmák sa aj preto zhodujú, že o osude finále ešte nie je rozhodnuté.

„Hrá sa na štyri víťazné zápasy. Koniec je až vtedy, keď jeden z tímov bude mať štyri triumfy. Pripravujeme sa zodpovedne. Hoci máme tri mečbaly, chceme zostať nohami na zemi. Zajtra dáme do toho všetko a uvidíme, čo prinesie zápas,“ povedal nám deň pred duelom Milan Žiak.

„Ide o veľa. My nemáme čo stratiť? Samozrejme, že áno. Keď prehráme, skončíme druhí, takže máme čo stratiť. Pripravujeme sa na zápas ako na akýkoľvek iný. Mali sme nejaké voľno, vyvetrali sme si hlavy. V piatok sme dobre trénovali, zodpovedne sa pripravujeme,“ vravel Sedmák a pokračoval:

„Verím, že v nedeľu ešte nebude koniec. Sme lepší tím ako Levice, len to musíme potvrdiť aj na palubovke. Všetky zápasy boli o jednej-dvoch loptách. Musíme byť stopercentne sústredení.“

Bude zaujímavé sledovať, ako sa obe mužstvá vysporiadajú s tlakom piateho zápasu. Leviciam ide o titul, Košičanom o zotrvaní vo finálovej sérii.

„Uvidíme kto bude pod väčším tlakom. My to chceme ukončiť, súper prehráva 1:3 a hrá o pokračovanie v sérii. Musíme sa dobre pripraviť a byť pripravení na všetko. Verím, že budeme v pohode a že nám k výhre pomôžu aj fanúšikovia,“ vravel Žiak.

Pre Košičanov bude dôležité, aby sa vyvarovali podobným výpadkov, aké ich postihli v stredajšom zápase.

To bude úplný základ. Niečo podobné si už nemôžeme dovoliť. V jednom zápase sme v Leviciach viedli aj o 15 bodov a napriek tomu záver dramatický,“ pokračoval Sedmák.

Nedeľňajší duel bude podľa Sedmáka najmä o hlavách a prístupe.

„Vždy sa dá niečo nové vymyslieť, ale takéto zápasy sú viac o hlave a zdravom sebavedomí. Je to o psychike, skúsenostiach a prístupe každého hráča. Máme ich prečítaných, rovnako oni nás. Uvidíme, ako to dopadne,“ vravela košická podkošová opora.

V prípade, že Levice vyhrajú titul, pre Žiaka bude prvý v kariére. Vlani vyhral ocenenie MVP, v zbierke má dve zlaté medaily za triumfy v Slovenskom pohári.

Čakám na to od svojich osemnástich, kedy som začal hrať slovenskú extraligu. Bola by to pre mňa veľká vec, momentálne ma zaujíma iba titul. Akékoľvek individuálne ocenenia idú bokom a teraz sa sústredím len na to, aby sme získali trofej,“ vyjadril sa levický ostrostrelec.

Zdroj: www.basket.sk

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *