Býci vyhrali turnaj. Čuroviča potešili výsledky i výkon

Po piatkovom triumfe 90:77 nad rumunskou Craiovou nastúpili basketbalisti KB Košice v nedeľu popoludní do súboja proti maďarskému Šopronu s jasným cieľom – vyhrať a potvrdiť turnajové prvenstvo.

Šopron podľahol v sobotu Craiove o osemnásť bodov a keď vyhrali Býci prvú štvrtinu 21:16, podľahli možno dojmu, že to bude ľahká práca. Omyl. Maďarský tím ukázal kvalitu a polčas vyhral o osem bodov.

„V prvom rade sme tam mali zlý pohyb lopty,“ pustil sa do pátrania príčin nevydarenej druhej štvrtiny (9:22) tréner Miljan Čurovič. „Hráči robili jeden po druhom zlé rozhodutia a nakopené chyby boli nezastaviteľné. V šatni sme si povedali isté veci a druhý polčas sme už odohrali s prehľadom. Tretia štvrtina a väčšia časť štvrtej štvrtiny boli ukážkové. Takto chceme hrať celý zápas, ale objektívne nám stále chýbajú i hráči do rotácie.“

Tretiu tretinu vyhrali Košičania 25:5 a to bol základ cenného víťazstva.

„Pre nás to bol – podobne ako proti Craiove – ideálny zápas. Ukázal nám totiž dôležité veci. Striedali sme výborné chvíle s veľmi zlými. V druhom polčase sme našťastie podali taký výkon, aký by mal predstavovať náš štandard. Potrebujeme sa však vyhýbať takým výkyvom, aké sme ukázali hlavne v druhej štvrtine,“ zdôraznil srbský tréner KB Košice.

Pri celkovom hodnotení víkendového turnaja pochopiteľne prevládala spokojnosť prameniaca z dvoch medzinárodných víťazstiev.

„Výsledky sú výborné. Vyhrali sme a to je cieľ každého tímu. Ešte viac ma teší to, že sme odohrali dva kvalitné zápasy. Craiova nás tlačila, bila a museli sme ukázať dobrý výkon. Podobné to bolo aj proti semifinalistovi maďarskej ligy. Tak ako som povedal, isté výkyvy tam boli, ale to je v tejto skorej fáze prípravy normálne,“ dodal Miljan Čurovič.

Po troch víťazstvách sa teraz príprava Býkov presunie do Rumunska, kam Košičania vycestujú v utorok ráno. Následne ich tam čakajú tri zápasy v priebehu štyroch dní.

KB Košice – KC Šopron 67:62 (21:16, 9:22, 25:5, 12:19)
Zostavy a body:

KB Košice: Dordjevič 8, Marič 15, Fletcher 6, Baldovský 2, Palm 8, Židzik, Körner 11, Stamenkovič 17
Šopron: Watkins 9, Polgárdy 2, Bálint 2, Tóth 13, takács, Werner, Dénes 6, Meszáros 14, Kántor 8
Rozhodovali: Brziak, Lukáč, Mekelová

Zvyšné výsledky turnaja:

KB Košice – Craiova 90:77
Craiova – Šopron 74:56

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *