Býci ulovili bývalého MVP ligy Svetozara Stamenkoviča!

stamenkovic
19. jún 2017

Káder KB Košice pre sezónu 2017-18 získal ďalšiu veľkú posilu. Z maďarského Jászberény prichádza do metropoly východu 206-centimetrov vysoký srbský pivot Svetozar Stamenkovič.

„Ide o známeho hráča, ktorý sa stal pred dvomi sezónami najužitočnejším hráčom slovenskej ligy v drese Prievidze. Očakávame od neho silnú kvalitu na pozíciách štyri a päť. Je to hráč, ktorý dokáže vystreliť za tri body aj spod koša. Je vysoký a silný a okkrem toho vyniká vysokou basketbalovou inteligenciou. Som veľmi rád, že sme ho dokázali napriek mnohým iným ponukám dotiahnuť k nám do Košíc,“ vyslovil sa tréner KB Košice Miljan Čurovič, ktorý viedol Stamenkoviča počas majstrovskej sezóny v Prievidzi.

„Príchod Stamenkoviča len podčiarkol našu spokojnosť s hráčmi, ktorých sme doposiaľ získali pre novú sezónu,“ pridal tréner „Býkov“.

Svetozar Stamenkovič sa dostal do povedomia slovenským fanúšikom predovšetkým počas sezóny 2015-16, kedy pomohol Prievidzi k majstrovskému titulu. V 42 zápasoch vtedy zaznamenal priemery 14,6 bodu, 7,3 doskoku, 1,6 asistencie a 1,4 zisku na zápas.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kategórie noviniek