Býci obhájili prvenstvo na Dobrovičovom memoriáli

Košický mužský basketbal momentálne nemá zastúpenie v najvyššej súťaži, no podkošová komunita v metropole východu je stále silná. Potvrdením tohto konštatovania bol siedmy ročník Memoriálu Gabriela Dobroviča, ktorého dejiskom bola v tradičnom medzisviatočnom období športová hala na Medickej ulici.

„Veľmi rád som sa stretol s kamarátmi, s ktorými sme sa dlhšie nevideli. Navyše, v tomto medzisviatočnom období padlo naozaj vhod, trochu sa vybehať. Každý z nás ukázal lásku k tomuto športu a teší ma, že som tu videl veľa mladých chlapcov. Verím, že to po nás preberú a budú to ťahať s takou vášňou, akú sme roky ukazovali my,“ pousmial sa člen majstrovského tímu Slávie TU Košice z roku 2007 Ľubomír Utľak.

V rámci Memoriálu prepotil dres tímu RIM Basket, ktorý tvorila zmes starších a veľmi mladých hráčov.

„Bol to naozaj pestrý mix. Turnaj sme si chceli iba užiť, ale hlavne pre tie mladé uchá to bolo aj užitočné. Ukázali sme im, čo musia zlepšiť, čo si môžu dovoliť, ako majú útočiť a brániť. Proti takýmto starším hráčom vo svojej kategórii nehrávajú a dúfam preto, že si z toho vzali veľa pozitívneho,“ skonštatoval Utľak.

Rolu hlavného favorita turnaja potvrdili počas troch dní na Medickej basketbalisti prvoligového tímu KB Slávia TU Košice. Zverenci trénera Juraja Gacíka vyhrali všetky štyri stretnutia a obhájili tak svoje vlaňajšie prvenstvo.

„Bolo to veľmi príjemné zakončenie roka,“ zhodnotil účinkovanie „býkov“ na turnaji Štefan Hegedüš. „Chlapci sa v priateľskej atmosfére vybláznili a hoci sme to brali od úvodu skôr zábavne, veľmi rýchlo sme videli, že to nebude také ľahké. Potom sme teda prepli na vyšší stupeň a snažili sme sa hrať to, čo v lige. Dalo by sa povedať, že nás tento turnaj aj trochu preveril.“

Hovorí sa, že najlepším tréningom je zápas a pre basketbalistov KB Slávia TU išlo o ideálnu prípravu na prvý novoročný zápas, ktorý ich čaká 5. januára proti béčku Slávie Žilina.

„Tomuto súperovi máme čo oplácať a bolo preto fajn dostať sa opäť do tempa. Bol to teda užitočný turnaj,“ pokračoval Hegedüš.

Viacero hráčov z kádra „býkov“ sa však v rámci Memoriálu Gabriela Dobroviča predstavilo aj v tíme TA International a proti známym tváram nastupovali aj v ostatných zápasoch.

„Niektorí chlapci hrali s nami počas kadetských a juniorských čias. Bolo fajn, stretnúť sa s nimi opäť na palubovke a ja by som bol iba rád, ak by sa niektorí z nich pridali k nášmu tímu. Ukázali totiž, že basketbal hrať nezabudli,“ pridal Štefan Hegedüš.

Siedmy ročník turnaja, ktorý je podporovaný mestom Košice a Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika, potvrdil svoj zmysel a organizátori i hráči sa už teraz tešia na jeho ďalšie pokračovanie.

My tento turnaj nazývame aj ako párkový, pretože počas neho servírujeme hráčom párky. Ide v prvom rade o zábavu, ale zároveň aj o spomienku na zakladateľa prvého súkromného basketbalového družstva DBC Gabriela Dobroviča. Ide o osobnosť, ktorá pomohla vychovať množstvo hráčov a hráčok v kluboch Slávia VŠT či Lokomotíva a väčšinu mojich spoluhráčov trénoval. Išlo o človeka, ktorý rozhýbal basketbal v Košiciach. Bol to veľký basketbalový fanatik a preto venujeme tento turnaj jeho pamiatke,“ objasnil pozadie názvu turnaja jeho organizátor Peter Berinšter z klubu Tydam UPJŠ Košice.

Výsledky 7. ročníka Memoriálu Gabriela Dobroviča:

Tydam – RIM Basket 61:53

BK UVLF – KB Košice 52:56

TA International – TYDAM UPJŠ 80:69

RIM Basket – UVLF 63:57

KB Košice – TA international 92:73

UVLF – TYDAM UPJŠ 73:78

RIM Basket- KB Košice 51:101

RIM Basket- TA international 64:77

TYDAM UPJŠ – KB Košice 59:77

UVLF – TA international 82:51

Konečné poradie a najlepší hráči:

  1. KB Košice – Branislav Járay
  2. TA International – Richard Krajňák
  3. TYDAM – Martin Babinčak
  4. RIM Basket – Matúš Kan
  5. UVLF – Mikuláš Majcher

Autor: KOŠICE ONLINE

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *