Baldovský: Bola to vydretá výhra, Svit pôjde určite hore

Basketbalisti Košíc si pripísali štvrtú výhru v sezóne, keď uspeli aj na palubovke Svitu pomerom 57:47.

Lídrom Býkov bol Stanislav Baldovský, ktorý dal trinásť bodov.

„Z jednej aj druhej strany sa hrala dobrá obrana. Rozhodli až posledné minúty zápasu. Dovtedy to bol egálový zápas, o našej výhre sme rozhodli až v samom závere. Lepšie sme využili taktické pokyny, ktoré nám dal tréner Svitek. Bola to vydretá výhra. Vo Svite sa bude stále ťažko hrať. Keď sa dajú dokopy, tak pôjdu v tabuľke určite hore,“ vravel rozohrávač košického tímu.

Dokážu vyhrávať aj tesné koncovky

Pre nováčika ligy je dobré zistenie, že dokáže vyhrávať aj v takýchto tesných dueloch, čo už ukázal nečakaným úspechom z palubovky Interu Bratislava. „Vyhrali sme s odretými ušami tu a aj doma s Prievidzou. Máme dva body a získali sme si od súperov rešpekt. Je však pred nami stále veľa práce. Nehráme ešte taký štýl basketbalu ako chce tréner,“ hovoril odchovanec Spišskej Novej Vsi.

Košice vstupovali do sezóny s opatrnými vyhláseniami, ale po piatich zápasoch patria k špičke ligy, keď zvíťazili štyrikrát.

„Zatiaľ to je dobré, ale je to len začiatok. Sme spokojní ako to prebieha, ale musíme pokračovať v tvrdej práci,“ dodal Baldovský.

Basketbalisti Svitu sa naďalej hľadajú, keď prehrali štvrtýkrát z piatich zápasov a sú len na spodných priečkach tabuľky. „Zápas proti Košiciam bol špecifický, lebo nepadlo veľa bodov. Hrali sa kvalitné obrany. Z nášho pohľadu to je krutý výsledok, lebo desaťbodová prehra neukazuje priebeh zápasu. Ešte štyri minúty pred koncom sme boli vo vedení. Dostali sme však trojku, stratili sme dvakrát loptu a súper sa dostal psychicky hore. Nedokázali sme sa už mentálne vrátiť späť do zápasu,“ hodnotil asistent trénera Juga Michal Madzin.

Svit je stále v procese budovania

Pod Tatrami stále len budujú tím. Pred týždňom do neho pribudol Aco Mandič a pred pár dňami aj nový rozohrávač Jeuvol Myles. „Náš tím je stále v procese budovania. Káder dávame dokopy a stabilizujeme. Prejavuje sa to na zohratosti a aj na výsledkoch. Časovo je ťažké odhadnúť, kedy budeme hrať tak, ako si predstavujeme. Pracujeme na tom,“ pokračoval mladý tréner Svitu.

Napriek zlým výsledkom sú vo Svite trpezliví. „Panika sa z toho nerobí. Vieme ako sa káder staval a aj tréner Jugo je pre nás nový. Výsledky nie sú ideálne, ale robíme na tom, aby naša hra vyzerala lepšie,“ dodal Madzin, ktorý pochválil aj Košice, ktoré od úvodu ročníka ukazujú, že nie sú typickým nováčikom.

„Košice výhrou nad Prievidzou a úspechom na Interu ukázali, že sú silným tímom. Vedie ich skúsený tréner, v zostave majú slovenských reprezentantov, ktorí sú doplnený vhodnými typmi legionárov. Hrajú výbornú, agresívnu obranu. Je to družstvo, ktoré bude bojovať o vrchné priečky v tabuľke.“

Zdroj: www.basket.sk

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *